Przedszkole Delfin ul.Kanta

Nasze przedszkole zlokalizowane jest na osiedlu Jaroty przy ulicy Kanta 46 i czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 6.30 – 17.30. Jest to budynek wolnostojący, w obrębie, którego znajdują się trzy duże place zabaw wyposażone w sprzęt odpowiedni do wieku dziecka. Przedszkole pozwala dzieciom  w spokojnych i zdrowych warunkach poznawać świat, gromadzić doświadczenia i wiedzę, kształcić umiejętności niezbędne do wkraczania w kolejne etapy życia. Szczególnie dbamy o prawidłowe warunki edukacyjno-wychowawcze, tak aby dzieci w naszym przedszkolu czuły się radosne, szczęśliwe i by miały okazję stać się samodzielnymi, twórczymi, otwartymi na świat i drugiego człowieka ludźmi.

Umiejętnie łączymy naukę z zabawą, tak by dzieci nie czuły się znudzone, ale wydobyły z siebie pokłady kreatywności i samodzielnego myślenia. Dokładnie obserwujemy naszych podopiecznych aktywizując w kierunku zauważonych u nich indywidualnych umiejętności. Stawiamy na całościowy, harmonijny rozwój, który na tym etapie życia jest szczególnie ważny. Dzięki naszym codziennym staraniom cieszymy się dobrą opinią wśród rodziców i mieszkańców osiedla Jaroty.

Aby zapewnić rodzicom komfort oraz gwarancję bezpieczeństwa ich pociech, zainstalowaliśmy w przedszkolu monitoring, a filmy rejestrowane przez system, w razie potrzeby, mogą zostać odtworzone na wniosek rodzica.

Dodatkowymi atutami naszego przedszkola są:

 •  Kompetentna, wykształcona i kulturalna kadra.
 •  Trzy bogato wyposażone sale dydaktyczne (w tym jedna do zajęć terapeutycznych).
 • Szeroka oferta zajęć dodatkowych.
 • Udział w różnorodnych konkursach, projektach oraz programach edukacyjnych.
 •  Stała współpraca z: Filharmonią Warmińsko- Mazurską, Biblioteką Miejską – Filia
  nr 13, Poradnią psychologiczno-pedagogiczną nr 1 w Olsztynie.
 • Organizowanie wyjazdów, wycieczek, wizyt filharmonii, teatrzyków, przedstawicieli ciekawych zawodów.
 • Ciągła i bezpośrednia wymiana informacji między rodzicami, a nauczycielami.
 • Rzetelne przygotowanie przedszkolaków do podjęcia nauki w szkole podstawowej.
 • Prowadzenie stałych obserwacji rozwoju dziecka.

Oferujemy grupy:

1) Rozgwiazdy – maluszki – 3-latki

2) Żółwiki – średniaki – 4-latki

3) Meduzy – starszaki – 5-6-latki z oddziałem „0”

Zajęcia dodatkowe w ramach oferty przedszkola:

 1. Rytmika,
 2. Logopedia,
 3. Logorytmika,
 4. Dogoterapia
 5. Język Angielski,
 6. Taekwondo,
 7. Przedsiębiorczość,
 8. Robotyka,
 9. Klub Małych Odkrywców,
 10. Zajęcia z terapii pedagogicznej dla dzieci z opiniami z poradni psychologiczno-pedagogicznej,
 11. Gimnastyka Korekcyjna.

Zapraszamy do naszego przedszkola wszystkie dzieci i ich rodziców,

którzy tak jak my za Januszem Korczakiem są przekonani, że:

“Nie ta­kie ważne, żeby człowiek dużo wie­dział,

ale żeby dob­rze wie­dział, nie żeby umiał na pa­mięć,

a żeby ro­zumiał, nie żeby go wszys­tko troszkę ob­chodziło,

a żeby go coś nap­rawdę zajmowało.”