Przedszkole Delfin Nowowiejskiego

Niewątpliwie największym atutem Przedszkola przy ul. Nowowiejskiego 1 jest jego lokalizacja.  Dzięki umiejscowieniu w samym centrum miasta przedszkolaki mogą korzystać z większości dóbr przyrody i kultury jakie są dostępne w Olsztynie. Podczas trwania roku szkolnego współpracujemy z pobliskimi bibliotekami: Abecadło, Biblioteką Piątka, Biblioteką Pedagogiczną, Multicentrum. Codzienną aktywność wzbogacamy o spacery po pobliskim Starym Mieście, Parku Podzamcze i Parku Centralnym. W okresie letnim korzystamy także z piękna olsztyńskich jezior i przenosimy nasze zabawy na Plażę Miejską nad Jeziorem Ukiel. Mamy świadomość, jak ważny jest harmonijny rozwój. W tym celu prowadzimy wiele zajęć, które zapewniają równowagę kształtowania się sfery poznawczej, społecznej oraz ruchowej. W trosce o zapewnienie najwyższego poziomu edukacji na etapie przedszkolnym, wybraliśmy program nauczania, bazując na wiedzy, doświadczeniu oraz publikacjach największych autorytetów w dziedzinie. Umiejętnie łączymy naukę z zabawą, tak by dzieci nie czuły się znudzone, ale wydobyły z siebie pokłady kreatywności i samodzielnego myślenia. Dokładnie obserwujemy naszych podopiecznych aktywizując  w kierunku zauważonych u nich indywidualnych umiejętności.

Aby zapewnić rodzicom komfort oraz gwarancję bezpieczeństwa ich pociech, zainstalowaliśmy w przedszkolu monitoring, a filmy rejestrowane przez system, w razie potrzeby, mogą zostać odtworzone na wniosek rodzica.

Oprócz tego współpracujemy z:

• Kinem Helios,
  • Teatrem Latek,
  • Kinem Avangarda,
  • Filharmonią Warmińsko-Mazurską,
  • Teatrami obwoźnymi,
  • Domem Gazety Olsztyńskiej,
  • Muzeum Warmii i Mazur,
  • Muzeum Przyrody,
  • UWM w Olsztynie,
  • PPP nr 3 w Olsztynie;

Oferujemy grupy:

1) Złote rybki – maluszki – 3-latki

2) Wesołe żabki – średniaki – 4-latki

3) Mądre rozgwiazdy – starszaki – 5-6-latki z oddziałem „0”

Zajęcia dodatkowe w ramach ofert przedszkola:

– Rytmika,

– Logopedia,

– Tańce,

– Język Angielski,

– Taekwondo,

– Przedsiębiorczość,

– Sensoplastyka,

– Kuchcikowo,

– Terapia Ręki,

– Gimnastyka Korekcyjna,

– Klub Małych Odkrywców;

Przedszkole jest przystosowane do przyjęcia dzieci z trudnościami oraz dysfunkcjami, z powodzeniem realizujemy kształcenie specjalne dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego 🙂
Budynek wyposażony jest w windę oraz własny parking.

Zapraszamy do naszego przedszkola wszystkie dzieci i ich rodziców, którzy uwielbiają aktywnie spędzać czas.

W Delfinie nie ma miejsca na nudę!